Mijn vader is een ware kok. Hij beweegt zich ontspannen door de keuken, doet er op gevoel een snufje of een scheutje van het een of ander bij en krijgt het voor elkaar om alles tegelijkertijd klaar te hebben. Oh ja! En hij laat de vaat staan voor het personeel (lees: mijn moeder, dat is nu eenmaal de taakverdeling; hij kookt, zij ruimt af).
Een tijd lang werd mijn moeder getergd door ‘het mysterie van de vette vlek’. Deze vette vlek met een diameter van vier centimeter, zat elke keer opnieuw op dezelfde plek op het keukenkastje. Nou bleek dus dat mijn vader had ontdekt, dat het heel comfortabel is om bij langdurige klusjes zoals spruitjes schoonmaken, voorover geleund met je hoofd tegen het kastje aan te staan. Het ziet er best belachelijk uit, maar inventief is het wel! Mysterie opgelost.
Een erg lekker, vegetarisch recept, waarbij je mijn vader zijn leuntechniek kunt uitproberen, is couscous met honingtomatensaus.
Ingrediënten
- 200 gram couscous
- 2 blikjes tomatenpuree
- 4 verse trostomaten
- 2 flinke el honing
- 2 tenen knoflook
- 200 g in stukjes gesneden broccoli
- 200 g zachte geitenkaas
- handvol walnoten
- 2 handjes verse basilicum
- 1 el olijfolie
Stap 1
Snijd de tomaten en geitenkaas in stukjes en probeer mijn vader zijn leuntechniek.
Stap 2
Kook de broccoli 5 minuten en giet af.
Stap 3
Bereid de couscous.
Stap 4
Fruit de knoflook in olijfolie en voeg de tomatenpuree toe. Bak dit een paar minuten.
Stap 5
Voeg de honing en tomaat toe en laat het geheel nog 5 minuten pruttelen. Breng op smaak met peper en zout.
Stap 6
Voeg de gekookte broccoli toe aan de saus. Roer de stukjes geitenkaas erdoor en laat het iets smelten.
Stap 7
Strooi de walnoten eroverheen een serveer de couscous met de honingtomatensaus!
Haha wat grappig en het recept ga ik zeker maken! Klinkt goed!!!